europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

ANLAMA

İki adımlı giriş işlemini zaten ayarladıysanız, Europass hesabınıza gitmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

Europass hakkındaki verileriniz, Europass hesabınıza iki faktör kimlik doğrulama (2FA) veya iki adım giriș yöntemi ekleyerek daha iyi korunmaktadır. Bugünlerde sadece bir parola kullanmak öğrenimi kanıtlayan belge hırsızlıklarının %80'inden fazlası olduğu için yeterli değil. Parolanızı girdikten sonra basit bir ikinci adım, yanlıș kullanılabilecek her türlü bilgiyi çalmaya çalıșan korsanlardan hesabınızın daha güvenli olmasını sağlayacaktır. Europass'taki 2FA'nızın yakında zorunlu bir güvenlik șartına döneceğinden emin olun.  

Why should you understand your digital skills?

In the current job market, most jobs need some level of digital skills. When you take this test you will get a set of questions based on the Digital Competence framework that is structured to understand your skills level in a clear manner in different aspects. 

When you complete the test you will get a detailed report with a description of your average level. You will be able to identify your strong and weak areas. 

Your Europass Profile

This is your personal space where you can record all your experiences and achievements. You can add your work experiences, learning experiences, different kinds of skills, publications, awards, licenses, memberships, volunteering and international experiences and even create new sections where you can add information, images, files and links to media that are relevant.

Create/Edit your Europass profile

In case of technical issue, to enable our service to assist you, please provide us with the following information: 

EURES, iş arayanlara Avrupa’da iş bulmaları, işverenlere ise Avrupa’nın dört bir yanındaki uygun adaylara ulaşmaları için yardım eder ve destek verir. Europass özgeçmişinizi EURES’e yollayarak işverenlerin özgeçmişinizi görmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreçle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. Europass özgeçmişinizi EURES ile paylaştıktan sonra özgeçmişinizi dilediğiniz zaman güncelleyebilir veya silebilirsiniz. 

Bizimle İletişime Geçin

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Aradığınız bilgiye göre bizimle farklı yollardan irtibata geçebilirsiniz.

Subscribe to